Автоматски агрометеоролошки станици

Нумеричка прогноза модел NMM

Метеограм , 28 Nov 2022

Прогноза

Прогноза за 24.11.2022

Времето денес (24.11.2022 год.): Променливо облачно со слаб локален дожд. Во текот на ноќта на

планините ќе има услови за повремен слаб снег. Ќе дува умерен, наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17 степени.

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Променливо облачно со умерен, повремено засилен

северозападен ветер.T= 12 °C, P= 977 hPa, U= 76 %, V= 6 m/s.

(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер)

НАЈАВА: Утре долж Повардарието и во источните делови ќе дува засилен северозападен

ветер. Во сабота времето ќе биде претежно облачно, а во недела и во понеделник претпладне

ќе има повремени врнежи од дожд. На планините и на повисоките места врнежите ќе бидат

претежно од снег каде ќе се формира снежна покривка.

За повеќе информации на следниот линк: https://uhmr.gov.mk

Прогноза Агрометеоролошка состојба


Notice: Undefined index: agrotekstualna in /var/www/clients/client16/web22/web/var/views_c/en/dashboard.php on line 90

Преземи агро документи